Незважаючи на складні умови, в яких опинилася наша держава у зв’язку з проходженням активних бойових дій на території України та тривалим періодом воєнного стану до Комітету з питань свободи слова надходили звернення громадян.
Основною тематикою звернень є: питання діяльності Чорноморської телерадіокомпанії, яка вимушено покинула тимчасово окупований Крим у 2014 році. Не дивлячися на тимчасову окупацію півострова Чорноморська ТРК продовжувала свою роботу та побудувала інформаційний міст, який поєднує усіх громадян України як на материковій так і тимчасово окупованій територію.
З метою збереження українського мовлення на тимчасово окупованих територіях, а також деокупованих територіях, ЧТРК продовжує вести інформаційну політику та розповсюджує інформаційні новини на Автономну Республіку Крим, Донецьку та Луганську області.
Також надходили листи щодо припинення роботи телемовлення таких телеканалів як «П’ятий» та «Прямий».
Громадяни, що живуть на прикордонних територіях обурюються ситуацією, чому на українських прикордонних територіях із Білоруссю продовжують транслювати ворожі телеканали.
Зазначаємо, що незважаючи на надзвичайно складні умови, в яких перебуває наше суспільство, громадян продовжує хвилювати така тема, як доставляється поштова українська кореспонденція до отримувача.
Крім того, громадяни звертаються із проблемою, яка сьогодні існує в країні щодо дискримінації, що виникла у пенсійному забезпеченні між відселеними громадянами із зони безумовного обов'язкового відселення, евакуйованими із зони відчуження та ліквідаторами, захворювання яких пов'язане із ліквідацією наслідків аварії на ЧАЕС). Це є фактом дискримінації та суперечить Конституції України, а також порушує Закон України № 796 «Про статус і соціальний захист, постраждалих внаслідок аварії на ЧАЕС». Зокрема, стаття 54 згаданого Закону вказує на призначення пенсій по інвалідності за групами інвалідності , а не за категоріями, як це визначено у Постанові № 1210.
Також заявників турбує питання щодо обмеження у медійному просторі інформації про хід воєнних дій, тому що на їх думку , така інформація може бути використана в подальшому ворогом для реалізаціїт його загарбницьких цілей.