Про доступ до публічної інформації
У питаннях доступу до публічної інформації Комітет керується:
1. Законом України «Про доступ до публічної інформації» № 2939-VІ від 13.01.2011 р.
2. Розпорядженням Голови Верховної Ради України «Про забезпечення виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Апараті Верховної Ради України» №393 від 11 травня 2011 р.
3. Розпорядженням Керівника Апарату Верховної Ради України від 31.05.2011 р. №2941 «Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядку відшкодування цих витрат» (Із змінами, внесеними згідно з Розпорядженням Керівника Апарату Верховної Ради України N 230 від 30.01.2012)
Відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» і Розпорядження Голови Верховної Ради України "Про забезпечення виконання Закону України "Про доступ до публічної інформації" в Апараті Верховної Ради України" розпорядником публічної інформації є Апарат Верховної Ради України стосовно інформації:
- що була отримана або створена в процесі реалізації Верховною Радою України, її органами повноважень, передбачених законодавчими актами, та яка знаходиться у володінні Апарату Верховної Ради України;
- що була отримана або створена Апаратом Верховної Ради України в процесі забезпечення діяльності Верховної Ради України та її органів, та яка знаходиться у володінні Апарату Верховної Ради України.
Комітет не є розпорядником інформації за запитами на інформацію:
- адресованими безпосередньо до народних депутатів України, посадових осіб Верховної Ради України;
- стосовно інформації інших органів влади України, органів влади інших держав, міжнародних організацій;
- стосовно інформації, яка може бути отримана шляхом узагальнення, аналітичної обробки даних або потребує створення в інший спосіб.
Структурним підрозділом з питань запитів на публічну інформацію, розпорядником якої є Апарат Верховної Ради України, визначене Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
Порядок оскарження
Згідно з Законом "Про доступ до публічної інформації", відповідь на інформаційний запит має бути надано не пізніше 5 робочих днів з дня отримання запиту. У разі, якщо запит стосується надання великого обсягу інформації або потребує пошуку інформації серед значної кількості даних, строк розгляду запиту може бути продовжено до 20 робочих днів з обґрунтуванням такого продовження.
Відповідно до статті 23 Закону "Про доступ до публічної інформації", рішення, дії чи бездіяльність розпорядників інформації можуть бути оскаржені до керівника розпорядника, вищого органу або суду.
Оскарження рішень, дій чи бездіяльності розпорядників інформації до суду здійснюється відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.