Самоцензура та інформаційний шум: виклики свободи слова під час війни
18 листопада 2024, 09:04
Під час дискусії Ярослав Юрчишин зазначив, що в сучасному інформаційному суспільстві цензура втрачає свою ефективність:
“Наразі технологічно складно реалізувати цензуру в постінформаційному суспільстві, де кожен має можливість спілкуватись та достукатись, наприклад, до Ілона Маска за 3 кліка. І він реагує. Тут краще працює самоцензура та саморегулювання. Ти ведеш довгу дискусію всередині себе, чи доречно висвітлювати подію, чи ні та який результат після висвітлення”.
Юрчишин також підкреслив, що проблема сучасності — це інформаційне перевантаження:
“Надлишок інформації дезорієнтує, ускладнює аналіз і підштовхує до поспішних, спрощених висновків. Як вчив Дамблдор Гаррі Поттера: "Люди завжди між простим і правильним обирають просте".
Голова Комітету наголосив на необхідності розробки нових підходів до регулювання соціальних мереж:
“Соціальні мережі - це гібрид. Це не медіа, вони не регулюються і від цього медійна спільнота страждає. Нам потрібно знайти механізм взаємодії з соціальними мережами, щоб встановити якісь обмеження. Бо наразі ми ними управляти не можемо. В Україні цензури немає. Це грає на руку соціальним мережам, тому що власники мереж не хочуть цензури; однак, краще й для медіа, тому що медійна спільнота в Україні має вищий рівень довіри, ніж ті, хто хочуть їх цензурувати”.