"Принципи комунікації": що пропонують судді та журналісти?
11 жовтня 2024, 16:30
У четвер відбулася презентація проєкту "Принципи комунікації між судами та медіа", мета якого – підвищення довіри суспільства до судової влади через відкритість та ефективну комунікацію.
До заходу долучились судді, представники органів суддівського врядування, медійники та члени Комітету ВРУ з питань свободи слова.
Центр міжнародної правової співпраці (CILC) презентував проєкт-рекомендації щодо взаємодії журналістів та судів. Під час дискусії, учасники обговорили важливі аспекти взаємодії та шляхи покращення комунікації між судами та медіа. Судді висловили відкритість до співпраці та розуміння важливості висвітлення судових процесів у медіа. Вони також звернулися до журналістів з проханням публікувати лише об’єктивну інформацію та не розголошувати дані з обмеженим доступом. Журналісти, у свою чергу, озвучили пропозиції щодо:
· балансу вимог до обох сторін;
· підвищення відкритості судової системи та налагодження діалогу;
· єдиного механізму доступу на судові засідання;
· прямих трансляцій суспільно важливих засідань та оперативного коментування.
Учасники дійшли згоди, що проєкт потребує вдосконалення, а залучення журналістської спільноти до цього процесу сприятиме ефективній взаємодії та відкритості. Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова підтримує цю ініціативу та сподівається на плідну співпрацю в рамках робочої групи.
«Необхідно продовжувати роботу над налагодженням взаємодії між судами та медіа, зокрема запроваджувати нові законодавчі ініціативи», - підсумував Євгеній Брагар, член Комітету.
Подія відбулась за підтримки:
· Програми USAID «РАДА: наступне покоління», яка фінансується Агентством США з міжнародного розвитку та впроваджується ГО Internews Ukraine.
· Українсько-нідерландського проєкту «Судова влада і суспільство в Україні».
· Центру міжнародної правової співпраці (CILC) Гаага, який здійснює діяльність у рамках програми міжнародної підтримки MATRA Міністерства закордонних справ Королівства Нідерланди.