Протокол № 67 від 13.05.2022

13 травня 2022, 11:51

                                                                        Комітет з питань свободи слова

  

                                                                                          Протокол № 67

 

                                                                                       13      травня      2022

  

     вул. М.Грушевського, 26/1,

готельний комплекс «Київ», 12-й поверх

                                                                                                                                                                                                               у режимі відеоконференції  о 10.15.                                                        

                                                                              

           Головує:  Голова Комітету ШУФРИЧ Н.І.

           Присутні народні депутати України:  БРАГАР Є.В., ШВЕЦЬ С.Ф., ШВАЧКО А.О., ЦИБА Т.В.       

     Від секретаріату Комітету на засіданні присутні: керівник секретаріату Комітету М.Козлов, головні консультанти секретаріату Комітету Д.Чоловський, С.Самойленко.

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

1. Про розміщення на офіційному сайті Верховної Ради України привітання Комітету з питань свободи слова з нагоди Міжнародного дня свободи преси.

  2. Інформація Голови Комітету Н.Шуфрича щодо втрати серед представників медіа.

  3. Про затвердження Заяви Комітету з питань свободи слова щодо загибелі українського журналіста Максима Мединського.

 4. Про нагородження українських журналістів спеціальною відзнакою Ради Пулітцерівської премії.

      5. Про звернення Комітету з питань свободи слова до Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з приводу нападу на знімальну групу телеканалу «1+1» та журналістку Наталію Мосейчук.                             

 Порядок денний затверджено одноголосно.

 

Слухали: 1. Слухали інформацію Голови Комітету Н.Шуфрича про розміщення на офіційному сайті Верховної Ради України привітання Комітету з питань свободи слова з нагоди Міжнародного дня свободи преси.

Виступили:  ШУФРИЧ Н.І., ШВЕЦЬ С.Ф.

 Н.Шуфрич наголосив, що у 1993 році Генеральна Асамблея ООН вирішила у травні відзначати Всесвітнім днем свободи преси. Головуючий додав, що вільна преса дозволяє будувати більш демократичне, сильніше та більш інклюзивне суспільство, просувати права людини.

Вирішили:

Після обговорення члени Комітету вирішили:

Привітання від Комітету з питань свободи слова з нагоди Міжнародного дня свободи преси розмістити на сайті парламенту.

 В привітанні зазначити, що Верховна Рада України спільно з міжнародними партнерами продовжуватиме боротися за життя та здоров’я кожного представника засобу масової інформації та свободу преси в цілому.

 Всі винні у скоєнні таких злочинів відповідатимуть за власні дії !

 Рішення прийнято одноголосно.

 

Слухали: 2. Слухали інформацію Голови Комітету Н.Шуфрича щодо втрати серед представників медіа.

Н.Шуфрич наголосив, що 4 травня у боях під Ізюмом Харківської області, від обстрілів окупантів загинув журналіст та військовослужбовець Збройних Сил України Олександр Махов.

О.Махов працював на телеканалах «Україна», «Україна 24» та «Дом». У 2020 році був єдиним представником українських засобів масової інформації на борту літака, який проводив евакуацію громадян України з Уханя на початку пандемії Covid-19.

 З початком повномасштабної російської агресії 2022 року він знову пішов на фронт.


Виступили:  ШУФРИЧ Н.І., ШВЕЦЬ С.Ф.

Вирішили:

1. Від Комітету з питань свободи слова висловити щирі співчуття родині Олександра Махова.

  2. Інформацію щодо загибелі Олександра Махова розмістити на сайті Верховної Ради України.

         Рішення прийнято одноголосно.

          

 Слухали: 3. Слухали інформацію Голови Комітету Н.Шуфрича про затвердження Заяви Комітету з питань свободи слова щодо загибелі українського журналіста Максима Мединського.

 Виступили:  ШУФРИЧ Н.І., ШВЕЦЬ С.Ф.

 Вирішили:

 Члени комітету вирішили підтримати Заяву Комітету.

                                                                                                    Заява Комітет з питань свободи слова інформує

 про втрату серед представників медіа

          На Харківщині в бою з російськими окупантами 29 квітня 2022 року загинув український журналіст і комунікаційник, ветеран АТО, лейтенант Збройних Сил України Максим Мединський, який служив у 95-й окремій десантно-штурмовій бригаді. Йому було 33 роки.

 Максим Мединський пішов на фронт добровольцем у 2014 році. Протягом року він виконував завдання на передовій, зокрема чотири місяці перебував біля Донецького аеропорту.

 У лютому 2022 року Мединський без вагань пішов знову боронити країну.

 Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова висловлює щирі співчуття родині загиблого та нагадує, що з початку повномасштабної збройної агресії російської федерації проти України, від рук окупантів загинуло 24 журналісти.

 Рішення прийнято одноголосно.


 Слухали: 4.  Слухали інформацію Голови Комітету Н.Шуфрича щодо нагородження українських журналістів спеціальною відзнакою Ради Пулітцерівської премії.

 Виступили:  ШУФРИЧ Н.І., ШВЕЦЬ С.Ф., ЦИБА Т.В.

 Вирішили:

Інформацію щодо нагородження українських журналістів спеціальною відзнакою Ради Пулітцерівської премії розмістити на сайті Верховної Ради України.

Журі Пулітцерівської премії нагородили спеціальною відзнакою  

Special Awards and Citations українських журналістів

Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова радий повідомити, що 09 травня 2022 року журі Пулітцерівської премії нагородили спеціальною відзнакою українських журналістів, котрі мужньо, попри ризик для життя, висвітлюють війну в Україні, розв’язану росією.

  «Рада Пулітцерівської премії із задоволенням присуджує особливу відзнаку журналістам України за їхню мужність, витривалість та відданість правдивому репортажу під час безжального вторгнення володимира путіна в їхню країну та його пропагандистської війни в росії. Незважаючи на бомбардування, викрадення, окупацію та навіть смерть у своїх лавах, вони наполегливо намагаються надати точне уявлення про жахливу реальність, яка робить честь Україні та журналістам у всьому світі».

       Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова вітає вищезгаданих представників засобів масової інформації та дякує Вам за Вашу роботу, яка отримала високу заслужену нагороду.

Рішення прийнято одноголосно.


Слухали: 5.  Слухали інформацію Голови Комітету Н.Шуфрича про звернення Комітету з питань свободи слова до Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з приводу нападу на знімальну групу телеканалу «1+1» та журналістку Наталію Мосейчук.

Н.Шуфрич наголосив, що 9 травня ц.р. у столиці Федеративної Республіки Німеччина у Трептов-парку, де розташований меморіал загиблим у Другій світовій війні радянським солдатам, на журналістку Наталію Мосейчук та знімальну групу телеканалу «1+1» напали учасники акції на честь «дня перемоги», які прийшли до меморіалу з георгіївськими стрічками та червоними прапорами, забороненими в Німеччині.

Виступили:  ШУФРИЧ Н.І., ШВЕЦЬ С.Ф., ЦИБА Т.В.

Вирішили:

Члени Комітету вирішили надіслати звернення до Міністра закордонних справ України Д.Кулеби з проханням взяти під особистий контроль хід розслідування даної справи та на підставі Положення про Міністерство закордонних справ звернутися до Посольства України у Федеративній Республіці Німеччина та Посольства Федеративної Республіки Німеччина Київ з метою сприяння, у межах компетенції, притягнути винних осіб до відповідальності.

 Рішення прийнято одноголосно.


Голова Комітету                                   Нестор Шуфрич


Секретар Комітету                                Сергій Швець