16 серпня 2021, 09:41 ( Комітет )

Заява Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова

14 серпня фотокореспондент видання «Букви» Олександр Кужельний став жертвою нападу з боку учасників публічної акції, організованої «Національним корпусом». Його брутально побили та відібрали фотоматеріали. З відео злочину кожен може ознайомитися онлайн і воно не залишає сумніву, що відбулося як побиття, так і перешкоджання журналістській діяльності та свободі слова. Такі дії неприпустимі в демократичному суспільстві, яке будує суверенна Україна. Такі дії неприпустимі в правовій державі, котра стоїть на захисті інтересів громадян.

Крім загрози життю та здоров'ю Олександра, злочин проти нього є ще й провокацією проти журналістської спільноти назагал, і проти країни напередодні святкування тридцятиріччя Незалежності.

Ми, як Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова, категорично відкидаємо прояви будь-якої нетерпимості в нашому суспільстві. До згаданого злочину слід ставитися з вкрай прискіпливою увагою. Подібне не мусить більше повторитися. Ми звертаємося до правоохоронних органів з вимогою швидкого розслідування та затримання злочинців, а до судової системи – з прагненням покарання винних у нападі на журналіста.

Право на життя та на свободу слова є невід'ємними конституційними правами громадян України.

Корисні посилання: