Звернення членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики, інших народних депутатів
02 листопада 2016, 19:00
Прем’єр-міністрові України
ГРОЙСМАНУ В. Б.
Звернення
членів Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики,
інших народних депутатів
Як члени Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики звертаємося до Вас у зв’язку з небезпечною ситуацією, яка склалася у процесі створення Суспільного мовлення в Україні. Нагадаємо, що це одна з найтриваліших за часом реформ, проведення якої українська влада гальмує з 2005 року, попри свої зобов’язання як перед міжнародними організаціями, так і перед українським суспільством.
Переконані, що створення незалежного суспільного мовника – єдина запорука розбудови незалежного інформаційного простору в державі, де основні медійні ресурси належать олігархам. Однак, попри прийняття ще в 2014-2015 роках всієї необхідної законодавчої бази, створення Суспільного мовлення опинилося під серйозно загрозою через бюрократичні перепони.
Відсутність належного та своєчасного реагування на проблеми, які виникали і продовжують виникати в процесі реформування державних мовників у Національну суспільну телерадіокомпанію України, можуть спричинити зрив цієї реформи.
Вважаємо, що з метою належного забезпечення комплексу заходів зі створення Суспільного мовлення необхідно упродовж місяця:
– внести зміни до актів Уряду та актів міністерств для завершення перетворення та подальшого функціонування ПАТ НСТУ, щоб затвердити до 31 грудня 2016 року доопрацьований і погоджений із громадськістю Статут НСТУ, погодити та ухвалити на засіданні Кабінету міністрів Статут ПАТ НСТУ
– забезпечити фінансування НСТУ у відповідності з нормами закону;
– завершити оцінку майна Національної телекомпанії України та її філій Фондом Державного майна (до 30 листопада 2016 року);
– розпочати процес обрання Голови ПАТ НСТУ Наглядовою Радою НСТУ, яка вчасно була створена за підтримки Національної ради України з питань телебачення та радіомовлення.
Без негайного забезпечення зазначених вище заходів будемо змушені констатувати: відбувається зрив необхідної країні реформи і поглиблення залежності українського інформаційного простору від політико-олігархічних груп, що позбавляє країну шансів на європейський демократичний розвиток та загрожує поглибленням розчарування як українського суспільства, так і міжнародної спільноти у спроможності української влади забезпечувати незворотність змін після Революції Гідності.
З повагою
Голова Комітету Вікторія СЮМАР