Протокол № 37 від 27.01.2016
27 січня 2016, 11:56
Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики
37
27 січня 16
Головує: голова комітету СЮМАР В.П.
Присутні народні депутати України: ЧЕРВАКОВА О.В., КОНДРАТЮК О.К., СТЕЦЕНКО Д.О., ОНУФРИК Б.С., СОЧКА О.О., ОПАНАСЕНКО О.В., ПАВЛЕНКО Ю.О.
Відсутні народні депутати України: АБДУЛЛІН О.Р., ВИСОЦЬКИЙ С.В.
На засідання запрошені: Шверк Григорій Аронович – народний депутат України; Севрюков Владислав Володимирович – народний депутат України; Рудик Сергій Ярославович – народний депутат України; Шевчук Микола Миколайович – заступник Керівника Апарату Верховної Ради України; Тарабукін Олексій Юрійович - представник Міністерства інформаційної політики; Котляр Дмитро Миколайович – незалежний медіаексперт; Остапа Світлана Віталіївна – журналіст ГО «Media Sapiens»; Головенко Роман Богданович – керівник правових проектів ГО «Інститут масової інформації»; Большакова Ольга Юріївна – голова правління Громадської організації «Східно-Європейський інститут права»; Гріцак Костянтин Іванович – директор Асоціації «Телекомунікаційна палата України», секретар Громадської ради з питань свободи слова та інформаційної політики; Коваль Ігор Валентинович – виконавчий директор Асоціації «Індустріальний телевізійний комітет».
Присутні: завідувач секретаріату комітету М.Козлов, заступник завідувача секретаріату комітету Ф.Гриценко, головні консультанти секретаріату комітету М.Андріуца, Л.Блищик, С.Самойленко, П.Селецький, старший консультант секретаріату комітету О.Петренко.
ПОРЯДОК ДЕННИЙ
1. Про розгляд Стратегії розвитку законодавства України з питань свободи слова та діяльності ЗМІ відповідно до європейських стандартів.
2. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації), (реєстр. № 1119 від 28.11.2014р., внесений народними депутатами України Ю.Левченком, О.Осуховським, А.Ільєнком та інш.).
3. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо врегулювання розміщення внутрішньої реклами, реклами на транспорті та соціальної реклами (реєстр. № 3642 від 14.12.2015р., внесений народним депутатом України І.Васюником).
4. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов’язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації), (реєстр. № 1461 від 12.12.2014р., внесений народними депутатами України С.Рудиком, О.Осуховським, М.Головком).
5. Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом), (реєстр. № 3588 від 07.12.2015р., внесений народним депутатом України С.Власенком).
6. Про план роботи Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
7. Різне.
В.Сюмар запропонувала розглянути питання про міжнародну ініціативу «Відкритий парламент».
В.Сюмар повідомила, що народний депутат України І.Васюник відкликає проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо врегулювання розміщення внутрішньої реклами, реклами на транспорті та соціальної реклами (реєстр. № 3642 від 14.12.2015р.). Тому вона запропонувала зняти цей законопроект з порядку денного.
Порядок денний зі змінами затверджено одноголосно.
Слухали:1. Слухали інформацію голови комітету В.Сюмар про розгляд Стратегії розвитку законодавства України з питань свободи слова та діяльності ЗМІ відповідно до європейських стандартів.
Виступили: ЧЕРВАКОВА О.В., КОНДРАТЮК О.К., ШВЕРК Г.А., КОТЛЯР Д.М.
Представляючи Стратегію розвитку законодавства України з питань свободи слова та діяльності засобів масової інформації відповідно до європейських стандартів голова комітету В.Сюмар зауважила, що цей документ підготовлений за сприяння спільної програми Європейського Союзу та Ради Європи «Зміцнення інформаційного суспільства в Україні». Вона додала, що проект Стратегії напрацьований робочою групою при комітеті та стосується розвитку медіа ринку, забезпечення плюралізму в цій сфері, протидії інформаційній агресії, захисту прав журналістів та працівників ЗМІ, тощо.
Після обговорення члени комітету схвалили Стратегію розвитку законодавства України з питань свободи слова та діяльності ЗМІ відповідно до європейських стандартів за винятком графіків реалізації Стратегії.
Рішення прийнято одноголосно.
Слухали:2. Слухали інформацію голови комітету В.Сюмар про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації), (реєстр. № 1119 від 28.11.2014р., внесений народними депутатами України Ю.Левченком, О.Осуховським, А.Ільєнком та інш.)
Виступили: ОНУФРИК Б.Р., КОНДРАТЮК О.К., ГРІЦАК К.І.
Вирішили:
Розглянувши проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації), (реєстр. № 1119 від 28.11.2014р., внесений народними депутатами України Ю.Левченком, О.Осуховським, А.Ільєнком та інш.), комітет вирішив:
рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо недопущення блокування діяльності засобів масової інформації), (реєстр. № 1119 від 28.11.2014р., внесений народними депутатами України Ю.Левченком, О.Осуховським, А.Ільєнком та інш.) відправити авторам законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Рішення прийнято одноголосно.
Слухали:3. Слухали інформацію голови комітету В.Сюмар про проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов’язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації), (реєстр. № 1461 від 12.12.2014р., внесений народними депутатами України С.Рудиком, О.Осуховським, М.Головком).
Виступили: ОНУФРИК Б.С., КОНДРАТЮК О.К., ЧЕРВАКОВА О.В., СЕВРЮКОВ В.В., ШВЕРК Г.А., РУДИК С.Я.
Вирішили:
Розглянувши проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов’язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації), (реєстр. № 1461 від 12.12.2014р., внесений народними депутатами України С.Рудиком, О.Осуховським, М.Головком), комітет вирішив:
рекомендувати Верховній Раді України за результатами розгляду у першому читанні проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо обов’язкового інформування про засновників та власників засобів масової інформації), (реєстр. № 1461 від 12.12.2014р., внесений народними депутатами України С.Рудиком, О.Осуховським, М.Головком) відправити авторам законодавчої ініціативи на доопрацювання.
Рішення прийнято одноголосно.
Слухали:4. Слухали інформацію голови комітету В.Сюмар про проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом), (реєстр. № 3588 від 07.12.2015р., внесений народним депутатом України С.Власенком).
Виступили: КОНДРАТЮК О.К., ОПАНАСЕНКО О.В., ОНУФРИК Б.Р., КОТЛЯР Д.М., ГОЛОВЕНКО Р.Б.
Вирішили:
Розглянувши проект Закону про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України" (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом), (реєстр. № 3588 від 07.12.2015р., внесений народним депутатом України С.Власенком), комітет вирішив:
перенести розгляд законопроекту на наступне засідання комітету запросивши автора – народного депутата України С.Власенка.
Слухали:5. Слухали інформацію секретаря комітету О.Кондратюк про план роботи Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
Виступили: СЮМАР В.П., ОНУФРИК Б.Р., СЕВРЮКОВ В.В.
В.Севрюков запропонував виключити з проекту плану роботи комітету проект Постанови про ініціювання проведення перевірок щодо розповсюдження газетою «Вести» інформації сепаратиського та антиукраїнського характеру (реєстр. № 2206 від 23.02.2015р.).
Вирішили:
Після обговорення народні депутати України – члени комітету затвердили план роботи Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на період четвертої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.
Рішення прийнято одноголосно.
Різне:
В.Сюмар наголосила, що на розгляд Голові Верховної Ради України запропоновано міжнародний проект «Відкритий парламент». Ця ініціатива діє в багатьох країнах світу. Йдеться про створення на національному рівні необхідних умов для відкритого доступу до фінансової інформації парламентаріїв, створення відповідного онлайн-ресурсу, доступного, зокрема, й для людей з особливими потребами, забезпечення належних можливостей для ознайомлення всіх бажаючих із найширшим колом питань діяльності українського парламенту, громадських обговорень проблем розвитку парламентаризму в Україні та світі, обміну думками щодо різних аспектів парламентського життя, тощо.
В.Сюмар запропонувала членам комітету підтримати цю пропозицію та долучитися до цієї ініціативи.
Рішення прийнято одноголосно.
В.Сюмар поінформувала народних депутатів України – членів комітету, що розпочата робота над проектом Закону «Про аудіовізуальні послуги». Вона додала, що проведені переговори з Національної радою України з питань телебачення і радіомовлення та з послом Ради Європи. Важливим, як зазначила Вікторія Сюмар, є також належне врахування інтересів індустрії та потреб подальшого розвитку ринку медіа в Україні.
В.Сюмар запропонувала при комітеті створити робочу групу та запросила членів комітету долучитися до роботи над проектом Закону України «Про аудіовізуальні послуги».
В.Сюмар запропонувала зареєструвати проект Постанови Верховної Ради України про вихід Верховної Ради України із засновників журналу «Віче», який виходить за кошти держбюджету.
Після обговорення члени комітету доручили секретаріату підготувати відповідний проект Постанови, а кошти передбачені у бюджеті на журнал «Віче» перерозподілити парламентському телеканалу «Рада».
Стенограма засідання комітету додається.
Голова Комітету Вікторія СЮМАР
Секретар Комітету Олена КОНДРАТЮК