02 жовтня 11:57
Увага!!! Комітет розпочав роботу з питань підготовки до проведення парламентських слухань докладніше
30 червня 10:39
Звернення Комітету щодо присутності журналістів на масових заходах посилання...
19 червня 12:38
Засідання Комітету 17 червня 2020 року докладніше
09 червня 10:02
Звернення Комітету щодо побиття української журналістки "Голосу Америки" Христини Шевченко посилання...
03 червня 09:57
Комітет сформував позицію щодо запропонованої Програми діяльності Уряду докладніше
04 травня 12:27
Комітет відреагував на порушення професійної журналістської діяльності 29 квітня 2020 року поруч з будівлею Уряду України докладніше
18 лютого 17:09
17 лютого 2020 року у приймальні Верховної Ради України провела особистий прийом громадян голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Тетяна Циба посилання...
28 січня 09:54
14 січня 2020 року Парламент прийняв Постанову про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення" докладніше
01 листопада 16:02
Комітет затвердив порядок проведення парламентських слухань «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення» докладніше
31 жовтня 13:12
Підготовка до парламентських слухань наближається до фінішної прямої докладніше
18 жовтня 10:22
Захист прав журналістів став основною темою засідання Комітету 16 жовтня 2019 року докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету 2018 рік

23 квітня 2018, 15:01

Протокол № 85 від 18.04.2018

 

 

 

 

 

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

 

                                                                                                85

 

                                                                                           18         квітня         18    

 

                                                            вул. М.Грушевського 26/1, 12-й поверх

 

                                                         

                                                                         о 14 год. 30 хв.

 

 

                                                             

           Головує:   Голова Комітету СЮМАР В.П.

 

Присутні народні депутати України: ЧЕРВАКОВА О.В., ОПАНАСЕНКО О.В., СОЧКА О.О., ОНУФРИК Б.С., ШВЕРК Г.А., СЕВРЮКОВ В.В., БЕНДЮЖЕНКО Ф.В., СТЕЦЕНКО Д.О., ПАВЛЕНКО Ю.О. КОНДРАТЮК О.К.,  ВИСОЦЬКИЙ С.В.

 

Відсутні народні депутати України: АБДУЛЛІН О.Р.

 

На засідання запрошені:  Дубневич Ярослав Васильович – народний депутат України; Наливайко Олег Ігорович – Голова Державного комітету телебачення і радіомовлення України; Біденко Артем Ігорович – державний секретар Міністерства інформаційної політики України; Аласанія Зураб Григорович – голова правління ПАТ «НСТУ»; Вінтонів Роман – член правління ПАТ «НСТУ»; Гребенюк Інна – член правління ПАТ «НСТУ»; Лебедєва Тетяна Яківна – голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Аврахов Тарас – член Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Таран Сергій - член Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Козак В’ячеслав - член Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Хохич Ігор - член Наглядової ради ПАТ «НСТУ»; Остапа Світлана Віталіївна – інтернет-видання ГО «Детектор медіа», заступник голови Наглядової ради Пат «НСТУ».

 

Присутні: керівник секретаріату Комітету М.Козлов, заступник керівника секретаріату Комітету Ф.Гриценко; головні консультанти секретаріату Комітету Л.Блищик, П.Селецький, М.Андріуца, С.Самойленко.

 

Ведеться стенограма та аудіозапис засідання.

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ      

 

1. Інформація про діяльність ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»: виклики та шляхи їх вирішення.

          2. Про звернення головного редактора комунального підприємства «Редакція газети «Каховська зоря» Кисельової Ж І. щодо незавершення процесу реформування друкованого засобу масової інформації «Каховська зоря».

         3. Щодо процедурного рішення стосовно проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації (реєстр. № 8136 від 15.03.2018р., внесений народними депутатами України Т.Бахтеєвою, В.Карпунцовим, І.Шурмою та інш.).

                              

                              

 

В.Сюмар наголосила, що на засіданні присутній державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко, який проінформує про пропозиції отримані Міністерством інформаційної політики України від видавництв України щодо сприяння у виданні готових текстів книг та збірок.

 

Ю.Павленко запропонував перенести питання щодо процедурного рішення стосовно проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення реклами лікарських засобів, медичних виробів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації (реєстр. № 8136 від 15.03.2018р., внесений народними депутатами України Т.Бахтеєвою, В.Карпунцовим, І.Шурмою та інш.) у зв’язку з тим, що зараз над цим законопроектом працює робоча група.

                              

         

Порядок денний зі змінами затверджено одноголосно.

 

 

 

Слухали: 1. Слухали інформацію Голови Комітету В.Сюмар про інформація щодо діяльності ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України»: виклики та шляхи їх вирішення.

                  

     Виступили: ЧЕРВАКОВА О.В., ШВЕРК Г.А., ПАВЛЕНКО Ю.О., ОПАНАСЕНКО О.В., СЕВРЮКОВ В.В., ОНУФРИК Б.Р., СОЧКА О.О., КОНДРАТЮК О.К., ДУБНЕВИЧ Я.В., АЛАСАНІЯ З.Г., ЛЕБЕДЄВА Т.Я., АВРАХОВ С.Т, ВІНТОНІВ Р., КОЗАК В., ТАРАН С., ХОХИЧ І.

 

Голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія, поінформував присутніх, що наразі шлях реформування компанії пройдено на 60 відсотків. Зокрема, у визначені терміни – до початку квітня ц.р. – проведена оптимізація кадрового потенціалу. НСТУ скоротила понад 3100 співробітників колишніх ОДТРК, НСТУ та НРКУ. Виплати при звільненні такої кількості людей суттєво позначились на бюджетних видатках компанії. Відтак суспільному мовнику через вихідні виплати та суттєве недофінансування із державного бюджету нічим сплачувати послуги операторів, які транслюють сигнал 28 каналів мовлення НСТУ.

Він додав, що компанія станом на квітень заборгувала Концерну РРТ понад 63 мільйони гривень за надані послуги з транслювання сигналу і сьогодні змушена ставити питання про відключення аналогових передавачів, які досі забезпечували їй найбільше в Україні покриття наземним ефірним аналоговим мовлення. Грошей на виробництво контенту у Суспільного немає.

Жвава дискусія між членами Комітету, представниками Наглядової ради та членами правління НСТУ розгорнулася довкола шляхів врегулювання проблеми висвітлення в ефірах Суспільного діяльності влади, зокрема і роботи народних депутатів, які згідно із положеннями статті 18 Закону України «Про статус народного депутата», мають право на безоплатні виступи з питань депутатської діяльності у прямому ефірі на радіо або у режимі прямого ефіру (до 10 хвилин в місяць) та в прямому ефірі або у режимі прямого ефіру на телебаченні (до 20 хвилин в місяць) у медіа, засновником (співзасновником) яких виступають органи державної влади, організації або установи, що фінансуються повністю або частково за рахунок коштів державного бюджету.

Голова Комітету Вікторія Сюмар зауважила, що вона ініціювала відкликання законопроекту № 7395 щодо врегулювання колізії у Законах України «Про статус народного депутата» та  «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» з тим, аби надати можливість НСТУ напрацювати та запропонувати формати мовлення, які б зняли цю проблему.

Присутній на засіданні Комітету народний депутат України від мажоритарного округу № 120 Ярослав Дубневич висловив принципову незгоду депутатів-мажоритарників з редакційною політикою керівництва НСТУ, яке за словами Дубневича, категорично заборонило регіональним філіям надавати ефір народним депутатам України, чим порушує вимоги статті 18 Закону «Про статус народних депутатів».

Відповідальний за суспільно-політичний напрям діяльності член правління ПАТ НСТУ Роман Вінтонів поінформував Комітет, що НСТУ найближчим часом запропонує народним депутатам у дні їх роботи в округах дискусійний 30 хвилинний формат спілкування із аудиторією виборців у прямому ефірі.

Під час розгляду, поряд з обговоренням формату участі в програмах НСТУ представників органів влади та місцевого самоврядування, народних депутатів України, інших офіційних осіб, уникнення так званої «джинси», було також наголошено на необхідності урізноманітнення контенту, посилення його інформаційної складової, аналітичного вмісту в програмах та новинних блоках, які стосуються висвітлення подій на Сході України, в зоні триваючого конфлікту та інформаційної агресії з боку Росії. Враховуючи ж формат самого обговорення, заснованого на уникненні будь-якого втручання парламентаріїв у редакційну політику компанії, учасники розмови дійшли згоди, що форму суспільного діалогу в інтересах усього суспільства, зокрема й у частині вдосконалення законодавчого регулювання сфери суспільного мовлення, доцільно використовувати надалі.

 

Підсумовуючи Голова Комітету наголосила, що Комітет і надалі боротиметься за виконання Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» у частині фінансування діяльності НСТУ при перегляді Закону України «Про Державний бюджет України на 2018 рік» .

 

 

Слухали: 2.  Слухали інформацію Голови Комітету В.Сюмар про пропозиції отримані Міністерством інформаційної політики України від видавництв України щодо сприяння у виданні готових текстів книг та збірок.

 

Артем Біденко поінформував членів Комітету, що за результатами наради із провідними книговидавництвами України Міністерство інформаційної політики України сформувало пропозиції щодо сприяння у виданні готових текстів книг, збірок, буклетів, іншої друкованої продукції патріотичного змісту.

 

   Виступили:  ОПАНАСЕНКО О.В., БІДЕНКО А.І.

 

Розглянувши звернення Міністра інформаційної політики України Юрія Стеця щодо пропозицій, отриманих Міністерством інформаційної політики України від видавництв України, про сприяння у виданні готових текстів книг текстів книг, збірок, буклетів, іншої друкованої продукції патріотичної тематики, парламентарії висловили підтримку ініціативі видавців та Міністерства, а також інформацію щодо її подальшої реалізації взяли до відома.

 

 

Голова Комітету В.Сюмар залишила засідання Комітету.

 

 

    Слухали: 3. Слухали інформацію першого заступника Голови Комітету О.Червакової про звернення головного редактора комунального підприємства «Редакція газети «Каховська зоря» Кисельової Ж І. щодо незавершення процесу реформування друкованого засобу масової інформації «Каховська зоря».

 

     Виступили: СЕВРЮКОВ В.В., БЕНДЮЖЕНКО Ф.В., КОНДРАТЮК О.К., НАЛИВАЙКО О.І., КИСЕЛЬОВА Ж.І.

 

         Вирішили:

 

Заслухавши головного редактора Комунального підприємства «Редакція газети «Каховська зоря» Жанну Кисельову, яка проінформувала про бюрократичні перепони, які загальмували реформування популярного в місті Каховці та Каховському районі видання на засадах, визначених чинним Законом України «Про реформування державних і комунальних друкованих засобів масової інформації», Комітет вирішив:

 

Підготувати та опублікувати заяву Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики з даного питання, а також звернутися до Каховської районної ради Херсонської області з пропозицією про завершення процесу реформування друкованого засобу масової інформації «Каховська зоря» згідно з нормами профільного Закону.

 

Рішення прийнято одноголосно.

        

Стенограма засідання Комітету додається.

 

 

 

Голова Комітету                                              Вікторія СЮМАР

 

 

 

Секретар Комітету                                          Олена КОНДРАТЮК