11 липня 2018, 16:45 ( Комітет )

Комітет підвів підсумки та затвердив план діяльності на наступну сесію

 

11 липня 2018 року Комітет розглянув низку питань, які стосувалися законотворчої роботи народних депутатів України, організаційної діяльності Комітету, просвітницьких заходів за участі Комітету.

Комітет заслухав інформацію народного депутата України Олега Барни стосовно ініційованого ним проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони публічного прояву будь-яких видів сексуальної орієнтації (реєстр. № 8489). Автор розповів, що законопроект розроблений з метою заборони розповсюдження та/або пропаганди матеріалів, що містять інформацію про сексуальну орієнтацію особи, заборони публічного прояву та пропаганди будь-якого виду сексуальної орієнтації особи загальнодоступним способом, на публічних заходах (публічні марші, відкриті зібрання, фестивалі тощо), в засобах масової інформації (на телебаченні, в друкованих засобах інформації, мережі Інтернет тощо). Для досягнення цієї мети пропонується внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України «Про захист суспільної моралі», «Про друковані засоби масової інформації (пресу) в Україні», «Про телебачення і радіомовлення», «Про видавничу справу».

Члени Комітету висловили зауваження до змістовної частини законопроекту та його техніко-юридичного оформлення, а також констатували наявність значних вад, які не дозволяють підтримати цей проект. Тому, Комітет прийняв рішення рекомендувати Парламенту України за наслідками розгляду в першому читанні відхилити законопроект.

У ході засідання Комітет:

затвердив план роботи та розклад засідань Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики на дев’яту сесію Верховної Ради України восьмого скликання (вересень 2018 р. - січень 2019 р.);

заслухав та взяв до відома інформацію про роботу Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики протягом восьмої сесії Верховної Ради України восьмого скликання (лютий - липень 2018 р);

вирішив підготувати звернення до компетентних органів виконавчої влади стосовно сприяння розвитку видання україномовної літератури.

Корисні посилання: