11 липня 2018, 11:02 ( Комітет )

Протокол № 92 від 10.07.2018

  

Комітет з питань свободи слова та інформаційної політики

 

 

 

                                                                                                92

 

                                                                                         10             липня          18    

 

                                                            вул. М.Грушевського 18/2, кімн. № 12

 

                                                         

                                                                         о 14 год. 00 хв.

 

                                                             

           Головує:   Голова Комітету СЮМАР В.П.

 

Присутні народні депутати України: ЧЕРВАКОВА О.В., ОПАНАСЕНКО О.В., КОНДРАТЮК О.К.,  СЕВРЮКОВ В.В., БЕНДЮЖЕНКО Ф.В., ПАВЛЕНКО Ю.О.,  СТЕЦЕНКО Д.О., СОЧКА О.О.

 

Відсутні народні депутати України: АБДУЛЛІН О.Р., ОНУФРИК Б.С., ШВЕРК Г.А., ВИСОЦЬКИЙ С.В.

 

На засідання запрошені: Артеменко Юрій Анатолійович – Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України; Герасим’юк Ольга Володимирівна – перший заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України; Фещук Уляна Юріївна – заступник Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Ільяшенко Олександр Борисович – відповідальний секретар Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Костинський Сергій Анатолійович – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Черниш Олег Миколайович – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Коваль Валентин Юрійович – член Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення України.

 

Присутні: керівник секретаріату Комітету М.Козлов, головні консультанти секретаріату Комітету Л.Блищик, С.Самойленко.

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ    

                

1. Про обговорення ситуації у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення та пошук шляхів розблокування роботи регулятора.

          2. Про рішення Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України щодо впорядкування роботи журналістів і технічних працівників засобів масової інформації, акредитованих у Верховній Раді України.

 

Порядок денний затверджено одноголосно.

 

 

Слухали: 1. Слухали інформацію Голови Комітету В.Сюмар про обговорення ситуації у Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення та пошук шляхів розблокування роботи регулятора.

 

Голова Комітету В.Сюмар зауважила, що питання про ситуацію яка склалася в Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення  буде обговорено в закритому режимі відповідно до частини першої статті 46 Закону України «Про комітети Верховної Ради України».

 

(Закрита частина засідання Комітету).

 

 

 Слухали: 2. Слухали інформацію Голови Комітету В.Сюмар про  рішення Комітету з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України щодо впорядкування роботи журналістів і технічних працівників засобів масової інформації, акредитованих у Верховній Раді України.

 

     Виступили:  КОНДРАТЮК О.К., ЧЕРВАКОВА О.В., СЕВРЮКОВ В.В.

 

     В.Сюмар наголосила, що Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України 4 липня ц.р. прийняв рішення, яким пропонує створити у Верховній Раді України прес-центр на третьому поверсі кулуарів та обмежити доступ журналістів до першого і другого поверхів кулуарів.

    Головуюча додала, що наш Комітет точно не підтримує таке рішення. Ми маємо навести лад з акредитацією, а не створювати обмеження для тих журналістів хто добросовісно робить свою роботу і висвітлює діяльність парламенту.

         Після обговорення члени Комітету вирішили від Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики зробити відповідну Заяву.

 

Заява Комітету з питань свободи слова та

інформаційної політики

 

4 липня 2018 року Комітет з питань Регламенту та організації роботи Верховної Ради України прийняв Рішення щодо впорядкування роботи журналістів і технічних працівників засобів масової інформації, акредитованих в Верховній Раді України. Документом, зокрема, передбачається створити окремий прес-центр для журналістів на третьому поверсі кулуарів парламентської будівлі на Грушевського, 5.

Це викликало занепокоєння представників медіа, які сприйняли таку ідею як спробу обмежити в подальшому доступ журналістів до кулуарів 1-го і 2-го поверхів. Ми підтримуємо представників медіа, які професійно виконують свої обов`язки і вважаємо створення обмежень для їх роботи необґрунтованими, адже мова йде про висвітлення роботи українського парламенту і задоволення суспільного інтересу. Зазначимо також, що на другому поверсі кулуарів створено належні умови для роботи ЗМІ: працюють прес-поінти для брифінгів депутатів та точки доступу до оптоволокна тощо. Прес центр мав би стати доповненням для більш якісної роботи журналістів.

Водночас, ми поділяємо позицію Прес-служби і керівництва Верховної Ради щодо необхідності впорядкування Положення про акредитацію: доступ до парламентської будівлі за картками акредитації повинні мати журналісти, які виконують свої професійні обов`язки та висвітлюють діяльність Верховної Ради, а не особи, які, спекулюючи на свободі слова, отримують акредитації для вирішення особистих питань.

Отже, закликаємо керівництво парламенту забезпечити всі умови для роботи журналістів і звернути увагу на необхідність врегулювання питання акредитації шляхом розробки нового Положення про акредитацію.

 

 

 

 

 

Голова Комітету                                              Вікторія СЮМАР

 

 

 

 

 

 

Секретар Комітету                                          Олена КОНДРАТЮК

Корисні посилання: