Анонси подій

Перейти до розділу
05 грудня 17:15
19 грудня 2018 року відбудеться чергове засідання Комітету
докладніше
06 грудня 16:07
Комітет підтримав запровадження передвиборного мораторію на перевірки ЗМІ та розглянув низку невідкладних законопроектів, головними при розгляді яких є інші комітети докладніше
05 грудня 18:04
Звернення Комітету до міжнародних організацій щодо застосування так званих санкцій Російською Федерацією проти українського журналіста Віталія Портникова докладніше
23 листопада 10:00
Проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо гармонізації законодавства в сфері порівняльної реклами з правом Європейського Союзу (реєстр.№ 8515) прийнято за основу докладніше
21 листопада 18:15
Процес формування складу Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення триває докладніше
08 листопада 13:05
Акценти засідання: підтримка законопроектів щодо забезпечення прозорості фінансування ЗМІ і власності провайдерів та належне вирішення питань інформаційної безпеки прикордонних територій докладніше
18 жовтня 09:30
Комітет розглянув законопроекти у сфері реклами та заслухав звіт Міністерства інформаційної політики докладніше
04 жовтня 16:04
Про загрозу поширення мови ворожнечі, запобігання насильству щодо мас-медіа та необхідність ефективної протидії нападам на журналістів під час виконання ними своїх професійних обов’язків докладніше
02 жовтня 15:34
Комітет підтримав законопроект щодо посилення інформаційної безпеки та протидії державі-агресору в інформаційній сфері докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету 2016 рік

19 червня 2013, 10:25

Протокол № 9 від 19.06.2013

  Комітет з питань свободи слова та інформації

 

 

 

                                                                                                9

 

                                                                                         19         червня            13

 

 

 

 

      Головує:  голова комітету ТОМЕНКО М.В.

 

 

       Присутні народні депутати України: БОНДАРЕНКО О.А., МІРОШНИЧЕНКО І.М., РАУПОВ Р.Б., КНЯЖИЦЬКИЙ М.Л., СТЕЦЬ Ю.Я., КОНДРАТЮК О.К. АБДУЛЛІН О.Р. 

 

 

        Відсутні народні депутати України:  ГОЛУБ О.В., БАГРАЄВ М.Г.

 

     

       На засідання запрошені: Федчук Петро Миколайович – начальник управління громадської безпеки Головного управління МВС України в             м. Києві; Татаров Олег Юрійович – заступник начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України; Севрук Юрій Григорович – заступник начальника Управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Генеральної прокуратури України; Шведова Вікторія Володимирівна – Керівник прес-служби Апарату Верховної Ради України; Сніцарчук Ольга – журналістка «5 каналу»; Кіріна Вікторія – адвокат журналістки Ольги Сніцарчук;  Головенко Роман Богданович – юрист інституту масової інформації; Котюжинська Тетяна Григорівна – юрист Незалежної спілки журналістів України; Солонець Руслан Анатолійович – журналіст газети «Трускавецький вісник»; Добродомов Дмитро – генеральний директор медіа-холдингу ТОВ «Західна інформаційна корпорація»; Кісера Андрій – виконавчий директор медіа холдингу ТОВ «Західна інформаційна корпорація»; Пащук Володимир Петрович – Керівник апарату Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Шосталь Олег Віталійовиич – заступник начальника управління правового забезпечення Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення; Остапа Світлана – журналіст Інтернет-видання «Телекритика».

 

Присутні: завідувач секретаріату комітету М.Козлов, заступник завідувача секретаріату комітету Ф.Гриценко, головні консультанти секретаріату комітету М.Андріуца, Я.Глиняна, Л.Блищик, С.Самойленко, П.Селецький.

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1.     Про хід розслідування побиття журналіста «5 каналу» Сніцарчук Ольги та фотокореспондента видавничого дому «Комерсант України» Соделя Владислава 18 травня 2013 року.

2.     Про побиття журналіста газети «Трускавецький вісник» Руслана Солонця.

3.     Про ситуацію навколо ТОВ «Західна інформаційна корпорація».

4.     Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (щодо дострокового припинення повноважень членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення), реєстр. № 2829 від 17.04.2013 р., внесений народними депутатами України М. Томенком, М. Княжицьким, І. Мірошниченком.

5.     Проект Постанови про внесення змін до Положення про порядок акредитації журналістів і технічних засобів масової інформації при Верховній Раді України (щодо допуску до будинків Верховної Ради України), реєстр. № 2040а від 16.05.2013 р., внесений народними депутатами України Л.Оробець, А.Пишним та іншими.

6.     Проект Постанови про затвердження Положення про акредитацію журналістів і технічних працівників засобів масової інформації при Верховній Раді України, реєстр. № 2252а від 06.06.2013 р., внесений народними депутатами України Ю.Дерев'янком, М. Томенком, І. Геращенко, І. Мірошниченком.

7.     Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо приведення у відповідність до Закону України «Про всеукраїнський референдум», реєстр. № 2402 від 26.02.2013 р., внесений Кабінетом Міністрів України.

8.     Проект Закону про заборону фінансових пірамід в Україні, реєстр. № 2700 від 03.04.2013 р., внесений Кабінетом Міністрів України.

9.     Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо заборони проявів сексизму у рекламі, реєстр. № 2028а від 16.05.2013 р., внесений народними депутатами України І. Бережною, К.Бондарєвим, А.Лабунською, О. Ляшком.

10. Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення безперешкодного перегляду громадянами програм універсальної програмної послуги, реєстр. №2086а від 21.05.2013 р., внесений народними депутатами України О. Бондаренко, Р. Рауповим.

11. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про комітети Верховної Ради України» (щодо доступу засобів масової інформації до засідань комітетів Верховної Ради України), реєстр. № 2153а від 27.05.2013 р., внесений народним депутатом України П.Різаненком.

 

 

Порядок денний затверджено одноголосно.

 

 

 

Слухали: 1. Слухали інформацію члена комітету Ю.Стеця про хід розслідування побиття журналіста «5 каналу» Ольги Сніцарчук та фотокореспондента видавничого дому «Комерсант України» Владислава Соделя 18 травня 2013 року.

 

Виступили: М.ТОМЕНКО, О.БОНДАРЕНКО, І.МІРОШНИЧЕНКО, ФЕДЧУК П.М.,  О.СНІЦАРЧУК, В.КОРІНА

        

Під час обговорення інформації про хід розслідування справи про побиття журналістки «5 каналу» Ольги Сніцарчук та фотокореспондента видавничого дому «Комерсант України» Владислава Соделя народні депутати України-члени комітету заслухали журналістку «5 каналу» О.Сніцарчук, начальника управління громадської безпеки Головного управління Міністерства внутрішніх справ України в місті Києві П.Федорчука та адвоката журналістки О.Сніцарчук Вікторію Кіріну.    

 

 

Народні депутати України – члени комітету О.Кондратюк, О.Абдуллін, М.Княжицький залишили засідання комітету.

 

 

 Слухали: 2. Слухали інформацію першого заступника голови комітету О.Бондаренко про побиття журналіста газети «Трускавецький вісник» Руслана Солонця.

 

 

Виступили: М.ТОМЕНКО, І.МІРОШНИЧЕНКО, Ю.СТЕЦЬ, Р.СОЛОНЕЦЬ, О.ТАТАРОВ, Т.КОТЮЖИНСЬКА,

 

Заслухавши журналіста газети «Трускавецький вісник» Руслана Солонця та заступника начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ Олега Татарова  Голова комітету Микола Томенко зауважив, що рекомендуватиме засобам масової інформації надати більшої публічності цій справі.

  Водночас він додав, що це питання контролюватиме перший заступник голови комітету О.Бондаренко і якщо буде потреба то розглянемо це питання на наступному засіданні комітету.

 

 

Слухали: 3. Слухали інформацію голови комітету М.Томенка про ситуацію навколо ТОВ «Західна інформаційна корпорація».

 

Виступили: О.БОНДАРЕНКО, І.МІРОШНИЧЕНКО, Ю.СТЕЦЬ, Д.ДОБРОДОМОВ, В.ПАЩУК, О.ШОСТАЛЬ

Заслухавши генерального директора ТОВ «Західна інформаційна корпорація» Дмитра Добродомова та юриста Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Олега Шостеля Голова комітету М.Томенко доручив секретаріату підготувати звернення до Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення з проханням надати інформацію щодо телеорганізацій, які впродовж 2011-2012 років отримали ліцензії на ефірне та багатоканальне (цифрове) мовлення і не виконали, або порушили ліцензійні умови, які зобов’язують власників ліцензій впродовж року від дати видачі дозвільного документу розпочати мовлення у відповідності до заявлених обсягів та програмної концепції.

 

 

М.Томенко повідомив, що інші питання порядку денного будуть розглянуті на засіданні комітету 20 червня ц.р. о 12.00.

 

 

Стенограма засідання комітету додається.

 

 

 

 

 

Голова Комітету                                                      Микола ТОМЕНКО

 

 

 

 

 

Секретар Комітету                                                 Олександр ГОЛУБ