Анонси подій

Перейти до розділу
01 березня 18:00
Запрошуємо долучитися до роботи в Комітеті з підготовки законодавчих ініціатив, спрямованих на підвищення захисту законної професійної діяльності журналістів та інших медіа-учасників, а також на посилення відповідальності за вчинення кримінальних правопорушень стосовно журналістів докладніше
04 березня 14:30
4 березня 2020 року відбудеться чергове засідання Комітету з питань свободи слова докладніше
18 лютого 17:09
17 лютого 2020 року у приймальні Верховної Ради України провела особистий прийом громадян голова підкомітету з питань права громадян на інформацію Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова Тетяна Циба посилання...
28 січня 09:54
14 січня 2020 року Парламент прийняв Постанову про Рекомендації парламентських слухань на тему: "Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення" докладніше
01 листопада 16:02
Комітет затвердив порядок проведення парламентських слухань «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми і шляхи їх вирішення» докладніше
31 жовтня 13:12
Підготовка до парламентських слухань наближається до фінішної прямої докладніше
18 жовтня 10:22
Захист прав журналістів став основною темою засідання Комітету 16 жовтня 2019 року докладніше
18 вересня 18:28
Комітет: належна реалізація професійних прав журналістів є головною запорукою забезпечення свободи слова в Україні докладніше
17 вересня 17:32
17 вересня 2019 року секретар Комітету Сергій Швець провів особистий прийом громадян посилання...
11 вересня 18:20
Комітет визначився щодо проведення в цьому році парламентських слухань «Безпека діяльності журналістів в Україні: стан, проблеми та шляхи їх вирішення» докладніше
04 вересня 17:58
Відбулося перше засідання Комітету з питань свободи слова в новому форматі докладніше
25 липня 11:22
Звіт Комітету про виконану роботу у восьмому скликанні (2014-2019 роки) докладніше
10 липня 19:35
Дематюкація мови та напад на журналіста стали одними з основних тем останнього засідання Комітету у восьмому скликанні Парламенту докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету 2016 рік

15 січня 2014, 10:25

Протокол № 24 від 15.01.2014

Комітет з питань свободи слова та інформації

 

 

 

                                                                                                24

 

                                                                                         15          січня            14

     

 

Головує:  голова комітету ТОМЕНКО М.В.

 

 

       Присутні народні депутати України: БОНДАРЕНКО О.А., КНЯЖИЦЬКИЙ М.Л., МІРОШНИЧЕНКО І.М., КОНДРАТЮК О.К., РАУПОВ Р.Б., АБДУЛЛІН О.Р., ГОЛУБ О.В.

 

        Відсутні народні депутати України:  БАГРАЄВ М.Г., СТЕЦЬ Ю.Я.

 

 

       На засідання запрошені: Петруня Анатолій Леонідович – заступник начальника Головного управління наглядової діяльності у кримінальних провадженнях слідчих органів Генеральної прокуратури України; Севрук Юрій Григорович – заступник начальника Управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Генеральної прокуратури України; Дворник Анатолій Анатолійович – перший заступник начальника управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях Генеральної прокуратури України; Гнатів Олександр Володимирович – заступник начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України; Кондратюк Оксана Петрівна – старший прокурор відділу взаємодії з Верховною Радою України Генеральної прокуратури України; Юка Гаврилова – юрист Національної медіа профспілки; Хаврук Олег – заступник головного редактору Comments.ua; Шевченко Тарас Сергійович – директор Інституту медіа права; Остапа Світлана - журналіст Інтернет-видання «Телекритика».

 

 

Присутні: завідувач секретаріату комітету М.Козлов, заступник завідувача секретаріату комітету Ф.Гриценко, головні консультанти секретаріату комітету М.Андріуца, Л.Блищик, П.Селецький, Я.Глиняна, С.Самойленко.

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1. Про результати моніторингу щодо перешкоджання працівникам ЗМІ у виконанні службових обов’язків під час висвітлення «Євромайданів» у м. Києві.

2. Про хід розслідування справи щодо побиття журналістки Тетяни Чорновол.

3. Про затвердження плану-графіку участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи, у щотижневих 45-хвилинних телепередачах впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

4. Про затвердження плану-графіку участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи, у прямих щотижневих трансляціях, щочетверга, у проміжку часу між 18 та 23 годинами, 45-хвилинних тематичних передач Національної радіокомпанії України впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

5. Проект Постанови Верховної Ради України про відшкодування витрат працівникам ЗМІ які постраждали під час висвітлення подій 29 листопада – 2 грудня 2013 року (реєстр. № 3759 від 16.12.2013р., внесений народними депутатами України Ю.Стецем, П.Порошенком, О.Кондратюк, І.Геращенко).

6. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо вимог висвітлення обов’язкової інформації в рекламі), (реєстр. № 2459а від 02.07.2013р., внесений народним депутатом України О.Бригинцем).

7. Проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо обмеження реклами (реєстр. № 3347 від 02.10.2013р., внесений народним депутатом України Л.Миримським).

8. Про затвердження плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на лютий – липень 2014 року.

         9. Різне.

 

         М.Томенко зазначив, що на прохання народних депутатів України членів комітету О.Кондратюк та Ю.Стеця

-проект Постанови Верховної Ради України про відшкодування витрат працівникам ЗМІ які постраждали під час висвітлення подій 29 листопада – 2 грудня 2013 року (реєстр. № 3759 від 16.12.2013р., внесений народними депутатами України Ю.Стецем, П.Порошенком, О.Кондратюк, І.Геращенко);

-проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» (щодо вимог висвітлення обов’язкової інформації в рекламі), (реєстр. № 2459а від 02.07.2013р., внесений народним депутатом України О.Бригинцем);

-проект Закону про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо обмеження реклами (реєстр. № 3347 від 02.10.2013р., внесений народним депутатом України Л.Миримським)

 перенесено на наступне засідання комітету.

 

Порядок денний зі змінами затверджено одноголосно.

Слухали: 1. Слухали інформацію голови комітету М.Томенка про результати моніторингу щодо перешкоджання працівникам ЗМІ у виконанні службових обов’язків під час висвітлення «Євромайданів» у м. Києві.

 

Виступили:  О.БОНДАРЕНКО, І.МІРОШНИЧЕНКО, О.КОНДРАТЮК, М.КНЯЖИЦЬКИЙ, О.АБДУЛЛІН, А.ПЕТРУНЯ, Ю.СЕВРУК, А.ДВОРНИК, О.ХАВРУК, Ю.ГАВРИЛОВА

 

Працівники Генеральної прокуратури України поінформували про проведення необхідних слідчих дій в рамках відкритого кримінального провадження за фактом побиття журналістів в ніч з 29 на 30 листопада 2013 року. Потерпілі журналісти, народні депутати України - члени Комітету, представники громадських організацій висловили стурбованість з приводу не притягнення до відповідальності керівників підрозділів, які травмували журналістів під час висвітлення Євромайданів.

Підсумовуючи розмову, Микола Томенко наголосив на загалом позитивній оцінці характеру співпраці комітету з правоохоронними органами у процесі моніторингу подій та оперативного обміну інформацією щодо обставин розглядуваних випадків перешкоджання законній професійній діяльності журналістів. На думку Миколи Томенка, це сприяє забезпеченню прозорості розслідування зазначених фактів та зміцнює надію громадськості на його об’єктивність.

Заслухавши представників відповідних підрозділів Генеральної прокуратури України, Міністерства внутрішніх справ України, а також активістів громадських організацій члени комітету взяли інформацію до відома та залишили її на контролі комітету.

 

Народний депутат України Р.Раупов залишив засідання комітету.

 

Слухали:2. Слухали інформацію голови підкомітету з питань телебачення і радіомовлення М.Княжицького про хід розслідування справи щодо побиття журналістки Тетяни Чорновол.

 

Виступили: М.ТОМЕНКО, О.БОНДАРЕНКО, Ю.СЕВРУК, О.ГНАТІВ

 

Заслухавши інформацію начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Генеральної прокуратури України Ю.Севрука та заступника начальника Головного слідчого управління Міністерства внутрішніх справ України О.Гнатіва голова комітету Микола Томенко зазначив, що ухвалювати рішення немає потреби, але якщо до комітету будуть звертатися народні депутати України чи представники засобів масової інформації стосовно парламентського контролю чи нових даних журналістів щодо безпрецедентного побиття працівників ЗМІ це питання будемо виносити на розгляд комітету.

Слухали:3. Слухали інформацію голови комітету М.Томенка про затвердження плану-графіку участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи, у щотижневих 45-хвилинних телепередачах впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

 

Виступили:   О.БОНДАРЕНКО,  О.КОНДРАТЮК

 

Вирішили:

 

Після обговорення народні депутати України – члени комітету затвердили план – графік участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи, у щотижневих 45-хвилинних телепередачах впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

 

ПЛАН-ГРАФІК*

 

участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи,
у щотижневих 45-хвилинних телепередачах впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання

 

Дата проведення передачі

Кількість представників парламентських об’єднань
(фракцій Партії регіонів, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Політичної партії "УДАР Віталія Кличка", Всеукраїнське об'єднання "Свобода", Комуністичної партії України) та народних депутатів, які не входять до складу жодної фракції чи групи

6, 13, 20, 27 лютого 2014 р.

по 1 особі

6, 13, 20, 27 березня 2014 р.

по 1 особі

3, 10, 17, 24 квітня 2014 р.

по 1 особі

8, 15, 22, 29 травня 2014 р.

по 1 особі

5, 12, 19, 26 червня 2014 р.

по 1 особі

3, 10, 17
липня 2014 р.

по 1 особі

 

*підготовлено відповідно до абзацу третього пункту 3 та абзацу п’ятого пункту 5 Постанови Верховної Ради України від 18.12.2012 № 8-VII «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України сьомого скликання».

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

Слухали:4. Слухали інформацію голови комітету М.Томенка про затвердження плану-графіку участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи, у прямих щотижневих трансляціях, щочетверга, у проміжку часу між 18 та 23 годинами, 45-хвилинних тематичних передач Національної радіокомпанії України впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання.

 

Виступили:   М.КНЯЖИЦЬКИЙ,  О.ГОЛУБ

 

Вирішили:

 

Після обговорення народні депутати України – члени комітету затвердили план – графік участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи, у прямих щотижневих трансляціях, щочетверга, у проміжку часу між 18 та 23 годинами, 45-хвилинних тематичних передач Національної радіокомпанії України впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання

 

ПЛАН-ГРАФІК*

 

участі представників депутатських фракцій, груп і народних депутатів України, які не входять до складу жодної фракції чи групи,
у прямих щотижневих трансляціях, щочетверга, у проміжку часу між 18 та 23 годинами, 45-хвилинних тематичних передач Національної радіокомпанії України впродовж четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання

 

Дата проведення передачі

Кількість представників парламентських об’єднань
(фракцій Партії регіонів, Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина", Політичної партії "УДАР Віталія Кличка", Всеукраїнське об'єднання "Свобода", Комуністичної партії України) та народних депутатів, які не входять до складу жодної фракції чи групи

6, 13, 20, 27 лютого 2014 р.

по 1 особі

6, 13, 20, 27 березня 2014р.

по 1 особі

3, 10, 17, 24 квітня 2014 р.

по 1 особі

8, 15, 22, 29 травня 2014 р.

по 1 особі

5, 12, 19, 26 червня 2014 р.

по 1 особі

3, 10, 17
липня 2014 р.

по 1 особі

 

*підготовлено на виконання абзацу третього пункту 4 Постанови Верховної Ради України від 18.12.2012 № 8-VII «Про порядок висвітлення роботи Верховної Ради України сьомого скликання».

 

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

Слухали:5. Слухали інформацію голови комітету М.Томенка про затвердження плану роботи Комітету Верховної Ради України з питань свободи слова та інформації на лютий-липень 2014 року.

 

Виступили:   О.ГОЛУБ, О.КОНДРАТЮК

 

Вирішили:

 

Після обговорення члени комітету затвердили план роботи Комітету з питань свободи слова та інформації на лютий – липень 2014 року.

 

Рішення прийнято одноголосно.

 

 

Різне.

 

М.Томенко поінформував членів комітету, що 10 січня 2014 року відбулася робоча нарада з питань Державного бюджету на 2014 рік у якій взяли участь керівники органів державної влади, що здійснюють регулювання у сфері медіа, та представники державних і комунальних засобів масової інформації.

Він додав, що надіслав листи Прем'єр-міністрові України та голові  Комітету з питань бюджету з проханням невідкладно узгодити зміни до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» у частині фінансування трансляції передач державних мовників та забезпечення переходу наземного аналового ефірного телевізійного мовлення на цифрові стандарти у рамках міжнародного проекту «Женева-2006».

  

         Стенограма засідання комітету додається.

 

 

 

 

Голова Комітету                                                      Микола ТОМЕНКО

 

 

 

 

Секретар Комітету                                                 Олександр ГОЛУБ