Анонси подій

Перейти до розділу
14 червня 09:40
20 червня 2018 року відбудеться чергове засідання Комітету докладніше
07 червня 15:33
Про перенесення виїзного засідання Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики докладніше
06 червня 18:15
Позитивна динаміка нарощування українського мовлення на Одещині дає підстави для оптимізму при подальшому вирішенні подібних питань в інших проблемних регіонах докладніше
23 травня 18:00
Комітет вважає безперспективними спроби завадити здійсненню ним контрольних функцій у сфері захисту професійних прав журналістів та має намір глибоко проаналізувати стан радіомовлення в Україні докладніше
23 травня 16:01
Заява Комітету з питань свободи слова та інформаційної політики докладніше
21 травня 17:15
Громадська рада при Комітеті свободи слова та інформаційної політики обговорила питання реформування державних і комунальних друкованих ЗМІ та безпеки журналістів. докладніше
16 травня 18:15
Серед прийнятих на засіданні – рішення, які стосуються подальшої долі законопроектів інформаційної сфери, а також внеску Комітету у вирішення поточних питань загальнодержавного значення докладніше
15 травня 18:00
Круглий стіл «Влада і суспільство: інформування проти маніпулювання»: визначено основні виклики інформаційної політики в умовах гібридної війни докладніше
19 квітня 11:52
Комітет обговорив з представниками індустрії можливості урізноманітнення форматів суспільного мовлення докладніше
12 квітня 09:41
Рекомендації CM/Rec(2018)11 Комітету Міністрів державам-членам щодо плюралізму медіа та прозорості медіавласності (Ухвалено Комітетом Міністрів 7 березня 2018 року на 1309-му засіданні Заступників Міністрів) докладніше
Надрукувати Збільшити зону перегляду

Протоколи засідань Комітету 2016 рік

21 травня 2014, 10:25

Протокол № 30 від 21.05.2014

  Комітет з питань свободи слова та інформації

 

 

 

                                                                                                30

 

                                                                                         21          травня          14

     

 

Головує:  голова комітету ТОМЕНКО М.В.

 

       Присутні народні депутати України: БОНДАРЕНКО О.А.,  КНЯЖИЦЬКИЙ М.Л., РАУПОВ Р.Б., БАГРАЄВ М.Г., МІРОШНИЧЕНКО І.М., КОНДРАТЮК О.К., СТЕЦЬ Ю.Я.

 

        Відсутні народні депутати України:  ГОЛУБ О.В., АБДУЛЛІН О.Р.

 

       На засідання запрошені: Бурмака Марія Вікторівна - професор кафедри кіно і телемистецтва Інституту журналістики Київського Національного університету ім. Т.Шевченка; Герасим’юк Ольга Володимирівна - народний депутат V і VI скликань; Гріцак Костянтин Іванович - директор Телекомунікаційної палати України; Ільяшенко Олександр Борисович - директор ТОВ «Капіталінвест» за сумісництвом директор ТОВ «Прима-фільм»; Клітна Наталія Іванівна - віце-президент Асоціації правовласників та постачальників контенту; Котенко Катерина Сергіївна - виконавчий директор  ТОВ «Індустріальний телевізійний комітет»; Крайняк Юрій Олегович - генеральний директор ТОВ «Юрімекс»; Котюжинська Тетяна Григорівна - головний юрист-консультант Національної спілки журналістів України; Мартинюк Ростислав Михайлович - виконавчий директор Товариства з обмеженою відповідальністю «Євразія-медіа»; Михайлюта Олександр Олександрович - редактор відділу соціальної політики газети «Сільські вісті»; Мірошник Родіон Валерійович - тимчасово не працює; М’ясникова Катерина Сергіївна - виконавчий директор «Незалежної асоціації телерадіомовників»; Полхович Галина Олександрівна - директор ВГО Всеукраїнська асоціація операторів кабельного телебачення і телеінформаційних мереж; Попова Тетяна Валеріївна - директор ТОВ «Медіа-Експерт»; Черниш Олег Миколайович - керівник департаменту розвитку мережі мовлення ТОВ «Телерадіокомпанія  «Студія 1+1»; Швець Олександр Олександрович - генеральний директор Спілки кабельного телебачення України; Шевченко Тарас Сергійович - директор  ГО «Інститут Мадіа Права»; Остапа Світлана - журналіст Інтернет-видання «Телекритика».

 

Присутні: завідувач секретаріату комітету М.Козлов, заступник завідувача секретаріату комітету Ф.Гриценко; головні консультанти секретаріату комітету Я.Глиняна, П.Селецький, М.Андріуца, Л.Блищик, С.Самойленко.

 

 

ПОРЯДОК  ДЕННИЙ

 

1. Про розгляд кандидатур на заміщення чотирьох вакантних посад членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

 

Порядок денний затверджено одноголосно.

 

 

Слухали: 1. Слухали інформацію М.Томенка про розгляд кандидатур на заміщення чотирьох вакантних посад членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення

 

Виступили: М.ТОМЕНКО, М.БАГРАЄВ, М.КНЯЖИЦЬКИЙ, І.МІРОШНИЧЕНКО, Р.РАУПОВ, О.КОНДРАТЮК, Ю.СТЕЦЬ

 

 

М.Томенко поінформував присутніх, що у передбачений законом десятиденний термін до комітету від депутатських фракцій і груп у Верховній Раді України та всеукраїнських громадських організацій, що працюють у сфері мас-медіа надійшло 18 рекомендацій на заміщення вакантних посад членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Він додав, що напередодні засідання комітету подання – депутатської групи «Суверенна європейська Україна» щодо кандидатури доцента кафедри тележурналістики, дикторів та ведучих телепрограм Інституту кіно і телебачення Київського національного університету культури і мистецтв Анжеліки Рудницької – було відкликане.

 

М.Княжицький зауважив, що суб’єктами права подання кандидатур на посаду члена Нацради є депутатські фракції у Верховній Раді України та/або всеукраїнські об’єднання громадян у галузі засобів масової інформації. Він додав, що подання деяких претендентів не відповідають нормам законодавства.   Водночас він наголосив, що ми маємо визначитися чи ми розглядаємо ці кандидатури чи знімаємо їх з розгляду.

 

М.Томенко зазначив, що це не є достатньою причиною щоб не  обговорювати ці кандидатури оскільки всі претенденти будуть внесені на розгляд Верховної Ради України.

 

Голова комітету М.Томенко поставив на голосування першу пропозицію про те, щоб заслухати всіх кандидатів і після ухвалити відповідне рішення.

 

Голосували:  «за»- 4

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 3

 

Рішення прийнято.

 

Голова комітету М.Томенко поставив на голосування другу пропозицію про те, щоб виключити з переліку обговорення тих людей, що подані не загальнонаціональними організаціями.

 

Голосували:  «за»- 3

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 4

Рішення не прийнято.

 

На засіданні народні депутати України висловили також певні застереження щодо рекомендації Асоціації правовласників та постачальників контенту її віце-президентові Асоціації Наталії Клітній, адже зазначена Асоціація не має статусу всеукраїнської громадської організації. В процесі обговорення Н.Клітна заявила що знімає свою кандидатуру з розгляду. Окрім того, одна з претендентів – генеральний директор ТОВ «Медіа Експерт Плюс» Тетяна Попова – надала передбачену умовами конкурсу рекомендацію з деяким запізненням. Це також викликало певні сумніви щодо легітимності цього подання.

 

Народний депутат України О.Бондаренко залишила засідання комітету.

 

Після заслуховування всіх сімнадцяти кандидатів, що прибули на засідання, комітет визначився щодо підтримки кожного з них голосуванням. 

Перед голосуванням голова комітету М.Томенко зауважив, що залишаючи засідання комітету перший заступник голови комітету О.Бондаренко передала йому інформацію щодо підтримки кандидатів та попросила врахувати її голос. На що заступник голови комітету І.Мірошниченко зауважив, що відповідно до ч.3 статті 44 Закону України «Про комітети Верховної Ради України» голосування на засіданні комітету здійснюється членами комітету особисто і відкрито.

 

Вирішили:

 

Бурмака Марія Вікторівна

Голосували:  «за»- 7

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 0

 

Герасим’юк Ольга Володимирівна

Голосували:  «за»- 7

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 0

 

Гріцак Костянтин Іванович

Голосували:  «за»- 6

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 1

 

Ільяшенко Олександр Борисович

Голосували:  «за»- 4

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 3

 

Котенко Катерина Сергіївна

Голосували:  «за»- 5

                       «проти» – 1

                       «утримались» - 1

 

Крайняк Юрій  Олегович

Голосували:  «за»- 6

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 1

 

Котюжинська Тетяна Григорівна

Голосували:  «за»- 7

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 0

 

Мартинюк Ростислав Михайлович

Голосували:  «за»- 5

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 2

 

Михайлюта Олександр Олександрович

Голосували:  «за»- 3

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 4

 

М’ясникова Катерина Андріївна

Голосували:  «за»- 6

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 1

 

Мірошник Родіон Валерійович

Голосували:  «за»- 1

                       «проти» – 2

                       «утримались» - 4

 

Попова Тетяна Валеріївна

Голосували:  «за»- 6

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 1

 

Полхович Галина Олександрівна

Голосували:  «за»- 5

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 2

 

Черниш Олег Миколайович

Голосували:  «за»- 7

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 0

 

 

Швець Олександр Олександрович

Голосували:  «за»- 4

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 3

Шевченко Тарас Сергійович

 Голосували:  «за»- 7

                       «проти» – 0

                       «утримались» - 0

 

 

М.Томенко зауважив, що відповідно до вимог чинного законодавства документи шістнадцяти кандидатів у члени Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення скеровано до Управління кадрів Апарату Верховної Ради України. Після проведення спеціальної перевірки зазначені документи будуть винесені на розгляд Верховної Ради України, яка остаточно визначиться з призначенням чотирьох членів Національної ради.

 

         Стенограма засідання комітету додається.

 

 

 

 

Голова Комітету                                                      Микола ТОМЕНКО

 

 

 

 

 

Секретар Комітету                                                 Олександр ГОЛУБ